S príchodom nového roka, prichádza aj príležitosť na niečo nové. Základom každého úspechu je samozrejme v prvom rade určiť si priority, spísať si v bodom svoje sny, stanoviť si nové ciele. No neodkladnou záležitosť je hlavne to, aby sme sa „ obrnili“ voči vonkajším, nežiaducim, negatívnym vplyvom nášho okolia. Nedajme sa ničim odradiť. Vytvorme si okolo seba ochranný kruh a bariéru cez ktorú sa nič k nám nedostane, ale ani od nás negatívna energia nášmu okoliu. Možno si to mnohí neuvedomujú, koľko činiteľov na nás vplýva len v úplne maličkej veci. Vzdelaní a úspešní ľudia takého veci dávno vedia. Len to okoliu nedávajú najavo, prečo by aj ? Keď raz niečo dokážem stojím si za tým, nech to stojí, čo to stojí. Nebudem sa hádať s niekým, kto nemá ani tušenia, čo všetko ma to stálo. Ľudia majú tendenciu závidieť a neprikladať veľkú zodpovednosť za svoje činy. Závidia presne to, čo môžu mať aj oni, lenže cítia strach a cez neľudskú žiarlivosť nevidia to úsilie, čo iní vynaložili , aby boli tam kde sú dnes. Každý človek je iný. Je individuálna osobnosť so subjektívnym názorom. Ak vás niekto naštve pre názor z objektívneho pohľadu, neprikladajte tomu veľkú pozornosť, pretože ten človek nerozumie mnohým veciam, ktoré vy ste roky študovali. Darmo sa hovorí, že človek sa učí celý život a z vlastných chýb, no ľudia si to väčšinou nepriznajú a ďalej nekonfrontujú na túto tému, ale ani sa ďalej neposúvajú, pretože sa nechcú vzdelávať. Každou novou príležitosťou prichádza aj určitý risk a zmenu v našom živote. Ale risk je predsa zisk. Sú ľudia, ktorí nemajú radi zmeny, no to ich natoľko vie odradiť od šancí, ktoré denne človek nedostane, že sa nikde neposunú. Ľudia túžia po niečom novom, tajne dúfajú, že sa stane zázrak a modlia sa za nejaké znamenie, no keď to konečne príde, stiahnu sa . A v tom je naša najväčšia chyba. My Slováci nemáme dostatok sebavedomia, dravosti, aby sme svetu ukázali, čo je v nás. Nielen Slováci majú tento problém. No každý problém má našťastie riešenie. Začať od nuly nie je síce žiadna výhra, ale človek si každým krokom bude viac vážiť to, čo má. Začiatky sú vždy ťažké, ale čo tak začať napríklad tým, že si na papier napíšete svoje priority, na druhý papier ciele. Vyvodte si z toho nejaký záver, a napíšte si v bodoch, ako sa dostanete k splneniu svojho sna a hlavne nezabudnite si každý deň, keď vstanete povedať : ,, Nie je nič čo by som nedokázal/a, každý deň je nová príležitosť ukázať svetu, kto som“. J
Nič nie je nemožné
S príchodom nového roka, prichádza aj príležitosť na niečo nové. Základom každého úspechu je samozrejme v prvom rade určiť si priority, spísať si v bodom svoje sny, stanoviť si nové ciele. No neodkladnou záležitosť je hlavne to, aby sme sa „ obrnili“ voči vonkajším, nežiaducim, negatívnym vplyvom nášho okolia. Nedajme sa ničim odradiť. Vytvorme si okolo seba ochranný kruh a bariéru cez ktorú sa nič k nám nedostane, ale ani od nás negatívna energia nášmu okoliu. Možno si to mnohí neuvedomujú, koľko činiteľov na nás vplýva len v úplne maličkej veci. Vzdelaní a úspešní ľudia takého veci dávno vedia. Len to okoliu nedávajú najavo, prečo by aj ? Keď raz niečo dokážem stojím si za tým, nech to stojí, čo to stojí. Nebudem sa hádať s niekým, kto nemá ani tušenia, čo všetko ma to stálo. Ľudia majú tendenciu závidieť a neprikladať veľkú zodpovednosť za svoje činy. Závidia presne to, čo môžu mať aj oni, lenže cítia strach a cez neľudskú žiarlivosť nevidia to úsilie, čo iní vynaložili , aby boli tam kde sú dnes. Každý človek je iný. Je individuálna osobnosť so subjektívnym názorom. Ak vás niekto naštve pre názor z objektívneho pohľadu, neprikladajte tomu veľkú pozornosť, pretože ten človek nerozumie mnohým veciam, ktoré vy ste roky študovali. Darmo sa hovorí, že človek sa učí celý život a z vlastných chýb, no ľudia si to väčšinou nepriznajú a ďalej nekonfrontujú na túto tému, ale ani sa ďalej neposúvajú, pretože sa nechcú vzdelávať. Každou novou príležitosťou prichádza aj určitý risk a zmenu v našom živote. Ale risk je predsa zisk. Sú ľudia, ktorí nemajú radi zmeny, no to ich natoľko vie odradiť od šancí, ktoré denne človek nedostane, že sa nikde neposunú. Ľudia túžia po niečom novom, tajne dúfajú, že sa stane zázrak a modlia sa za nejaké znamenie, no keď to konečne príde, stiahnu sa . A v tom je naša najväčšia chyba. My Slováci nemáme dostatok sebavedomia, dravosti, aby sme svetu ukázali, čo je v nás. Nielen Slováci majú tento problém. No každý problém má našťastie riešenie. Začať od nuly nie je síce žiadna výhra, ale človek si každým krokom bude viac vážiť to, čo má. Začiatky sú vždy ťažké, ale čo tak začať napríklad tým, že si na papier napíšete svoje priority, na druhý papier ciele. Vyvodte si z toho nejaký záver, a napíšte si v bodoch, ako sa dostanete k splneniu svojho sna a hlavne nezabudnite si každý deň, keď vstanete povedať : ,, Nie je nič čo by som nedokázal/a, každý deň je nová príležitosť ukázať svetu, kto som“. J

0 komentárov:
Zverejnenie komentára